|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
W.K.C. EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015 RESULTS <Points> <Light Contact> <Kata/Forms> <Traditional Karate/Kumite>
Kids Boys 6yrs & Under Openweight 1. Charlie Digan 2. Harrison Major
Kids Boys 8yrs & Under Openweight 1. Connor Blackburn 2. Jamie Hardy 3. Brooklyn Musgrove 3. Bradley Clarke
Kids Boys Under 13yrs -30K 1. Logan Seymour 2. Matthew Powell 3. Will Bonsall 3. Cooper Heron
-35K 1. Logan Seymour 2. Harley Robinson 3. Kyle Herrigan 3. James English
-40K 1. Dan Holt 2. Robbie Cowell 3. Kian Heron 3. Kaden Carr
-45K 1. Dan Holt 2. Robbie Cowell 3. Callum Wardle 3. Leon McIntosh
-50K 1. Ryan Blackburn 2. Jamie Walker
+50K 1. Corey Clarke 2. Shea Couling 3. Joseph Ashton 3. Ryan Blackburn
Kids Girls Under 13yrs -30K 1. Maisie Dickinson 2. Millie McLoughlin 3. Chardonnay Piert 3. Saran Hill
-35K 1. Maisie Dickinson 2. Angeli Ullah 3. Erin Hosty 3. Rachel Wilkinson
-40K 1. Beth Walsh 2. Amy Gowlett
+50K 1. Macy Wood
Cadet Boys 13-15yrs -45K 1. Eddy Paddock 2. Danny Knee 3. Zain Asghar 3. Thomas Wallis
-50K 1. Jake Thackrah 2. Ollie Moseley 3. Jack McCubbing
-55K 1. Lewis Blackburn 2. Denver Hale
+55K 1. George Fletcher 2. Jacob Roberts 3. Lewis Blackburn 3. Thomas Wright
Cadet Girls 13-15yrs -50K 1. Macy Wood 2. Jaden Harris 3. Emma Bonsall
+50K 1. Freya Molloy 2. Paris Slater 3. Jade Carroll 3. Emma Walker
Junior Boys 16-17yrs -55K 1. Eddy Paddock 2. Christian Marc Liceralde
-60K 1. Brogan Johnstone
+70K 1. Laurence Rose 2. Nathan Rollin 3. Jack Cooper 3. George Fletcher
Junior Girls 16-17yrs -55K 1. Hollie Taylor 2. Jaden Harris
-60K 1. Freya Molloy 2. Eleanor Baines
+65K 1. Emma Walker 2. Cally Sutton
Men -60K 1. Lewis Gemmill 2. Nikko Paulo Liceralde 3. Brogan Johnstone
-65K 1. Suneil Singh 2. Vitesh Solanki
-70K 1. Hayden Lindley 2. Ashley King 3. Ewan Sprowson 3. Josh Tyler
-75K 1. Hayden Lindley 2. Leon Gold 3. Matthew Gudge 3. Harley Rowley
-80K 1. Alexander Barrowman 2. Robbie Prince 3. Craig Richardson
-90K 1. Ryan Winham 2. Matthew McGregor 3. Thomas Ziesler
+90K 1. Stephen Holmes 2. Ryan Winham
Ladies -60K 1. Jade Humphries 2. Eleanor Baines 3. Emmadee Fox 3. Tiffany Ryan
+60K 1. Jade Humphries 2. Lucy Steward 3. Katie Grant 3. Jessica Owens
Veteran Men +35yrs -75K 1. Neil Sass 2. Marky Watton 3. Trevor Digan
-85K 1. Marky Watton 2. Phil Dean 3. Alex Gresty
+85K 1. Neil Dalton 2. Darren Bevis 3. Andrew Olssen
Veteran Men +42yrs -75K 1. Andrew Wardle 2. Paul Gilbert
-85K 1. Colin Boxshall 2. Richard O’Flynn
Veteran Men +48yrs -75K
1. Graham Roche LIGHT CONTACT Kids Boys 8yrs & Under Openweight 1. Brooklyn Musgrove 2. Zak Campbell 3. Alexander Pieniazek 3. Ryan Jarvis
Kids Boys Under 13yrs -30K 1. Logan Seymour 2. Cooper Heron 3. Leo McCormack
-35K 1. Luke Spinelli 2. James English 3. Harley Robinson 3. Ashton Brannigan
-40K 1. Kaden Carr 2. Kian Heron 3. Rhys Gudge 3. Jayden Musgrove
-50K 1. Leon McIntosh 2. Jamie Walker
+50K 1. Spencer Sumner 2. Shea Couling 3. Corey Clarke
Kids Girls Under 13yrs -40K 1. Bethany Walsh 2. Chloe Davies 3. Alisha Staff
Cadet Boys 13-15yrs -45K 1. Eddy Paddock 2. Danny Knee 3. Calum Crookes
-50K 1. Ollie Moseley 2. Jake Thackrah 3. Tyler Burton
-55K 1. Kieron Greenwood 2. Denver Hale
+55K 1. Thomas Wright 2. Oliver Gowlett 3. Billy Deniz 3. Aaron Chadwick
Cadet Girls 13-15yrs -50K 1. Macy Wood 2. Jaden Harris 3. Charley May Piert
+50K 1. Charlotte Cameron 2. Kimberley Graf 3. Freya Molloy 3. Megan Smith
Junior Boys 16-17yrs +70K 1. Connor Lohan 2. Jack Cooper 3. Laurence Rose
Men -60K 1. Nikko Paulo Liceralde 2. Lewis Gemmill 3. Jake Watts
-70K 1. Ewan Sprowson 2. Harley Rowley 3. Josh Tyler 3. Ashley King
-75K 1. Leon Gold 2. Matt Dracup 3. Matthew Gudge 3. Steven Reilly
-80K 1. Alexander Barrowman 2. Darryl Rees 3. Joel Castasus 3. Robbie Prince
-85K 1. Thomas Ziesler 2. Ste Grimshaw 3. Scott Hynam
-90K 1. Darren Keelan 2. Matthew McGregor
+90K 1. James Staff 2. Adam Jenkins 3. David Hardman
Ladies -60K 1. Lynda Walker 2. Tiffany Ryan 3. Hollie Taylor
+60K 1. Laura Wylde 2. Lucy Steward 3. Sasha Kaufman 3. Stephanie Golledge
Veteran Men +35yrs -85K 1. Richard O’Flynn 2. Trond Haugen
+85K 1. Markus Graf 2. Neil Dalton
Veteran Ladies +35yrs Openweight 1. Carol Roche 2. Sasha Kaufman
Veteran Men +42yrs +85K 1. Marcus Graf
Veteran Men +48yrs +85K 1. Danilo Trozzi 2. Syed Haider Mannan
3rd Kyu + -80K 1. Alexander Barrowman 2. Joel Castasus 3. Phil Dean
+80K 1. Danilo Trozzi 2. Jack Cooper 3. James Roberts
Kids Mixed -9yrs Hardstyle 1. Luke Rothery 2. Billy Dyson 3. Qais Umar 3. Hamani Solanki
Kids Boys -11yrs Hardstyle 1. Jaycee Calnun 2. Lewis Barlow 3. Daniel Brownhill 3. Jack Atherton
Kids Girls -11yrs Hardstyle 1. Paige Bowker 2. Katie Crewe
Kids Mixed -11yrs Softstyle 1. Jake Grimes 2. Reece Grimes 3. Luke Grimes
Kids Boys -13yrs Hardstyle 1. Shay McCarthy 2. Michael Brindley 3. Arran Le Maitre
Kids Girls -13yrs Hardstyle 1. Olivia Ferneyhough 2. Julia Jud 3. Millicent McLoughlin 3. Alivia Sellars
Kids Mixed -13yrs Freestyle 1. Olivia Ferneyhough 2. Jake Grimes
Kids Mixed -13yrs Musical Weapons 1. Jake Grimes 2. Jack Atherton 3. Billy Dyson 3. Luke Rothery
Kids Mixed -13yrs Weapons no Music 1. Olivia Ferneyhough 2. Daniel Brownhill 3. Lewis Barlow 3. Shay McCarthy
Kids Mixed -13yrs Traditional Weapons 1. Olivia Ferneyhough 2. Jack Dalton
Junior Boys -18yrs Hardstyle 1. Jake Clegg 2. Jacob Haynes 3. Tiger Fawley 3. Les Downs
Junior Boys -18yrs Korean 1. Robbie Cowell 2. Tiger Fawley
Junior Boys -18yrs Musical Weapons 1. Les Downs
Junior Boys -18yrs Weapons No Music 1. Jacob Haynes 2. Jake Clegg 3. Owen Morrison 3. Nathan Rollin
Junior Boys -18yrs Traditional Weapons 1. Jake Clegg 2. Jacob Haynes 3. James Wall 3. Les Downs
Junior Girls -18yrs Hardstyle 1. Leah Ferneyhough 2. Francesca Bonworth 3. Julia Jud 3. Amber Aldred
Junior Girls -18yrs Freestyle 1. Leah Ferneyhough
Junior Girls -18yrs Musical Weapons 1. Leah Ferneyhough 2. Olivia Ferneyhough
Junior Girls -18yrs Weapons No Music 1. Leah Ferneyhough 2. Amber Aldred 3. Alisha Staff
Junior Girls -18yrs Traditional Weapons 1. Leah Ferneyhough 2. Francesca Bonworth
Disability Section +18yrs Hardstyle 1. Shiraz Arif
Men +18yrs Hardstyle 1. Colin Le Maitre 2. Joel Castasus 3. James Roberts 3. Ben Hogan
Men +18yrs Softstyle 1. Brent Penniston 2. Matthew Featherstone 3. Richard Osbourne
Men +18yrs Traditional Weapons 1. Brent Penniston 2. John McManus 3. Danilo Trozzi
Ladies +18yrs Hardstyle 1. Leah Ferneyhough 2. Kelly Buxton 3. Stephanie Golledge 3. Katja Jud
Ladies +18yrs Softstyle 1. Emmadee Fox 2. Jessica Denton
Ladies +18yrs Korean 1. Kate German 2. Regina Maria Wiedau
Ladies +18yrs Weapons No Music 1. Emmadee Fox
Vets +35yrs Men Hardstyle 1. Graham Shaw 2. Edd Glaze 3. Oliver Jud
Vets +35yrs Ladies Hardstyle 1. Carol Roche 2. Katja Jud 3. Jools Bright 3. Angela Morrison
Vets +42yrs Men Hardstyle 1. Paul Andres 2. Stuart Thornley 3. Oliver Jud
Vets +42yrs Men Softstyle 1. Brent Penniston 2. Danilo Trozzi
Vets +42yrs Ladies Hardstyle 1. Carol Roche 2. Angela Morrison 3. Katja Jud 3. Jools Bright
Vets +42yrs Mixed Traditional Weapons 1. Oliver Jud 2. Bev Roberts 3. John McManus
TEAMS – 2 MAN Junior Traditional 1. Jacob Haynes & James Wall 2. Shay McCarthy & Jack Atherton 3. Helena Ross & Scot Ross 3. Adam Howarth & Michael Brindley
Junior Traditional Weapons 1. Jacob Haynes & James Wall 2. Leah Ferneyhough & Olivia Ferneyhough
Adult Traditional 1. Kate German & James Carr 2. Emmadee Fox & Brent Penniston 3. Jake Clegg & Oliver Jud
Adult Traditional Weapons 1. Jake Clegg & Oliver Jud 2. Brent Penniston & Emmadee Fox 3. Bev Roberts & John McManus
Open – No Traditional Forms 1. Shay McCarthy & Jack Atherton 2. Millie McLoughlin & Alivia Sellars
|
The Only
Where The |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
© All Rights Reserved. W.K.C 2009 - info@worldkickboxingcouncil.com |