W.K.C. 6th
ENGLISH NATIONAL
OPEN CHAMPIONSHIPS 2014
Kata
/ Forms
RESULTS
Under 8yrs Boys &
Girls Mixed
Hardstyle
1. Star Perry
2. Luke Rothery
3. Dan Browhill
3. JC Calnum
Kids Boys Under 13yrs
Hardstyle
1. River Perry
2. Dylan O’Brien
3. Romoi Meek Steele
3. Jeremiah Tacderas
Korean
1. Robbie Cowell
2. River Perry
3. Joe Baxter
Freestyle
1. Bill Bennett
Weapons With Music
1. River Perry
2. Riley Corner
Weapons No Music
1. River Perry
2. Lewis Baron
3. Dan Browhill
3. Luke Rothery
Traditional Weapons
1. River Perry
Kids Girls Under 13yrs
Hardstyle
1. Star Perry
2. Olivia Ferneyhough
3. Emma Coughlin
3. Bobbi Taylor
Korean
1. Star Perry
Freestyle
1. Star Perry
2. Olivia Ferneyhough
Extreme
1. Star Perry
Weapons With Music
1. Star Perry
2. Olivia Ferneyhough
3. Jade De Clercq
Weapons No Music
1. Star Perry
2. Jade De Clercq
3. Olivia Ferneyhough
3. Emma Bonsall
Traditional Weapons
1. Star Perry
2. Olivia Ferneyhough
Junior Boys Under 17yrs
Hardstyle
1. Nat Whiles
2. Fox Perry
3. Jake Clegg
3. Jacob Haynes
Softstyle/Chinese
1. Fox Perry
2. Harry Dunn
Korean Style
1. Fox Perry
Extreme
1. Fox Perry
Weapons With Music
1. Nat Whiles
2. Fox Perry
3. Rory Morris
3. Peter Cowie
Weapons No Music
1. Fox Perry
2. Jake Clegg
3. James Wall
3. Jacob Haynes
Traditional Weapons
1. Jake Clegg
2. Nat Whiles
3. Fox Perry
3. Jacob Haynes
Junior Girls Under 17yrs
Hardstyle
1. Leah Ferneyhough
2. Megan O’Brien
3. Jolene McGill
3. Megan Richardson
Soft Style/Chinese
1. Isabelle Leggett
Korean Style
1. Chloe Crawford
2. Megan Richardson
Freestyle
1. Leah Ferneyhough
Weapons With Music
1. Chloe Crawford
2. Leah Ferneyhough
Weapons No Music
1. Leah Ferneyhough
2. Chloe Crawford
Traditional Weapons
1. Leah Ferneyhough
2. Isabelle Leggett
Adult Men
Softstyle/Chinese
1. Andrew Crossland
2. Pip Boydell
Korean Style
1. Venard Fong
2. Hugh Crawford
3. Craig Collins
3. Alex Dawson
Extreme
1. Connor Allen
Weapons With Music
1. Connor Allen
Adult Ladies
Hardstyle
1. Jessica Shipman
2. Ramona Stoica
3. Maria Collins
3. Kay Parker
Softstyle/Chinese
1. Emmalee Fox
2. Sue Cox
Korean Style
1. Susan Crawford
Adult Ladies Weapons With Music
1. Ramona Stoica
2. Chloe Michael
3. Nichola Rock
Weapons No Music
1. Nichola Rock
2. Ramona Stoica
Traditional Weapons
1. Chloe Michael
Veterans Men +35 yrs
Traditional
1. Colin Le Maitre
2. Danilo Trozzi
3. Hugh Crawford
3. Daniel Szijjarto
Weapons
1. Yusuf Saleh
Traditional Weapons
1. Colin Le Maitre
Veterans Ladies +35yrs
Traditional
1. Deborah Jones
2. Susan Crawford
Weapons
1. Susan Crawford
Traditional Weapons
1. Bev Roberts
Veteran Men +42yrs
Traditional
1. Paul Andres
2. Hugh Crawford
3. Steve Balfe
3. Juraj Folkmann
Weapons
1. Pip Boydell
2. Yusuf Saleh
Traditional Weapons
1. Colin Le Maitre
2. Danilo Trozzi
Kids Team – Traditional
1. GKKC B Team (Aaliyah, Lexi, Kuba, Farren & Sian)
2. Kushinkai Karate (Aaron Brook & Jericho Gantala)
3. Kushinkai Karate ( Jeremy Doroj & Jeremiah Tacderas)
3. Kushinkai Karate (Kyle Galiza & Ronan Gutierrez)
Junior Team – Traditional
1. Bushido (Leah Ferneyhough & Jake Clegg)
2. GKKC A Team (Jake, Romoi, Jolene, Jonathan & Guy)
Adult Team – Traditional
1. Slovakia (Juraj Folkmann & Daniel Szijjarto)
2. GKKC (Steve & Deborah)
Mixed Team – Traditional
1. Kushinkai Karate (Maria Collins & Jesus Martinez)
Open Team - Mixed
1. Bushido (Leah Ferneyhough & Jake Clegg)
2. Team Bandai (Fox Perry & River Perry)
Showbiz Division
1. Team Bandai (Fox Perry, River Perry & Star Perry) |
|