Homepage
  Latest Updates
  Council's Welcome
  Presidents of the WKC
  UK Executive Profiles
  WKC World Champions
  Lifetime Awards
  WKC Hall of Fame
  WKC Certified Blackbelts
  WKC Titans Award
  Points Fighting
  Light-Contact Fighting
  Kata/Forms Division
  WKC Rules
  Join the WKC
  Competitions & Results
  WKC Child Protection
  Anti-Bullying @ School
  WKC Worldwide Links
  Contact Us
 
 

F.S.K.A. Website

W.K.C. 1st YOUTH GAMES 2016

LIGHT CONTACT RESULTS

ABSOLUTE BEGINNER/WHITE BELT
6yrs & Under Boys & Girls Mixed
1. Kyle Williams
2. Morgan Jennings
3. Mkenzie Kelly

8yrs & Under Boys & Girls Mixed
1. Harley Brown
2. Shara Wells
3. Damian Bularz

10yrs & Under Boys Open Weight
1. Bilal Mahmood
2. Aedan Malpass
3. Charlie Stanton
3. Tyler Mann

NOVICE BOYS
12yrs & Under
-32K
1. Miqdad Hamdani
2. Thomas Partridge
3. Alfie McCubbing
3. Harvey Gildea

-37K
1. Raif Alnawwar
2. Sonny Amos

+42K
1. Brandon Mincher
2. Kal Coulthard
3. Alistair Nixon
3. Gabriel Dionisio

NOVICE GIRLS
12yrs & Under
Unified
1. Ella Smith
2. Lhiana Milnes
3. Nidam Hamdani

+42K
1. Ebony-Jai Milnes
2. Yazmine Cooper
3. Rosie Beard

KIDS
6yrs & Under Boys & Girls Mixed
Open Weight
1. Cameron Butler
2. Thomas Hewitt
3. Jenson Brooks

8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Open Weight
1. Callum Hawkins
2. Tobias Eastell
3. Harley Brookes
3. Jayden Lewis

KIDS BOYS (Under 13yrs)
-25K
1. Bailey Barry
2. Charlie Digan

-30K
1. Bailey Morris
2. Cooper Heron
3. Leo McCormack
3. Finley Morris

-35K
1. Logan Seymour
2. Ashton Brannigan
3. Cieran Carroll
3. Luke Ashby

-40K
1. Jack Dalton
2. Dominik Bularz
3. Zak Campbell
3. Dan Holt

-45K
1. Dan Holt
2. Jayden Musgrove
3. Kaden Carr

-50K
1. Andrew Cook
2. Alfie Ross Miller
3. Samuel Ezehzu

KIDS GIRLS (Under 13yrs)
-30K
1. Elise Sparham
2. Ellie Munds

-35K
1. Demi Brown
2. Nikita Doherty

Unified
1. Charlie-Lee Wigley
2. Ella Smith

CADET BOYS (13yrs to 15yrs)
-45K
1. Daniel Knee
2. Kian Heron

-55K
1. Eddy Paddock
2. Calum Crookes
3. Lewis Douglas
3. Jack McCubbing

-60K
1. Corey Clarke
2. Calum Crookes
3. Sam Spencer
3. Matthew Lazenby

-65K
1. David Janowiak
2. Jack Hillyer
3. Connor Mitchell

+65K
1. Bradley Hutton
2. Shea Couling

CADET GIRLS (13yrs to 15yrs)
-60K
1. Macy Wood
2. Abi Daulton
3. Chloe Elrick

JUNIOR BOYS (16yrs to 17yrs)
Unified
1. Daniel Carr
2. Thomas Brtton

+70K
1. Jack Cooper
2. Jacob Haynes


JUNIOR GIRLS (16yrs to 17yrs)
-55K
1. Megan Hutton
2. Jaden Harris
3. Hollie Taylor

-65K
1. Freya Molloy
2. Margarita Doherty


 

facebook

 

The Only
World Body
Totally Dedicated
To Mat Sports!

 

Where The
Competitor
Always Comes
First!

 
       
 

 

   
 

 

All Rights Reserved. W.K.C 2009 - info@worldkickboxingcouncil.com