|
W.K.C. 9th ENGLISH
NATIONAL OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
POINT-FIGHTING
RESULTS
NOVICE BOYS
12yrs & Under
Unified
1. Owen Lazenby
2. Bailey Eason
NOVICE GIRLS
12yrs & Under
+42K
1. Sydney Morgan
2. Annie Clark
KIDS 6yrs & Under
Boys & Girls
1. Thomas Hewitt
2. Jim Lee
3. Addison Newton
3. Logan Turnbull-Reed
KIDS (Under 8yrs)
Boys
Open Weight
1. Charlie Digan
2. Corey Mitchell
3. Adam Ullah
3. Charlie Brooks
KIDS (Under 8yrs)
Girls
Open Weight
1. Madison Buxton
2. Poppy Stanton
KIDS (Under 13yrs)
Boys
-25K
1. Charlie Digan
2. Zayan Umar
3. Shakeel Umar
-30K
1. Alfie McCubbing
2. Thomas Partridge
3. Seb Clarke
3. Archie Braithwaite
-35K
1. Charlie Storey
2. Harvey Trevena-Grinstead
3. Jaycee Calnun
3. Seb Clarke
-40K
1. Jack Dalton
2. Zak Campbell
3. Aaron Sherwood
3. Harvey Trevena-Grinstead
-45K
1. Jack Dalton
2. Jayden Musgrove
3. James English
3. Alfie Harley
-50K
1. Jayden Musgrove
2. James English
+50K
1. Morgan Hill
Girls
-30K
1. Poppy Stanton
2. Tia Plumbley
3. Chardonnay Piert
3. Alexis Parker
-35K
1. Maisie Dickinson
2. Iona Thomson
3. Grace Reoch
3. Ellie Twigg
-40K
1. Maisie Dickinson
2. Cara Myatt
3. Paige Spratt
-45K
1. Angeli Ullah
2. Emily Clark
3. Cara Myatt
+50K
1. Aimee Manders
2. Rosie Beard
CADETS (13yrs to 15yrs)
Boys
-45K
1. Robbie Cowell
2. Ryan Panton
-50K
1. Kian Heron
2. Thomas Stakes
-55K
1. Kian Heron
2. Callum Gray
-60K
1. Eddy Paddock
2. Jack McCubbing
-65K
1. Ahmad Saleh
+65K
1. Shea Couling
2. Mathew Shepherd
Girls
-45K
1. Sophie Latimer
2. Elise Sparham
-55K
1. Holly Underwood
2. Emma Bonsall
3. Elise Sparham
3. Eleanor Gray
-60K
1. Macy Wood
2. Emma Coughlin
3. Abi Daulton
+60K
1. Macy Wood
2. Abi Daulton
JUNIORS (16yrs to 17yrs)
Boys
-55K
1. Mustafah Dawre
2. Jack Braithwaite
-60K
1. Eddy Paddock
2. Mustafah Dawre
-65K
1. Nathan Spratt
2. Sam Spencer
+70K
1. Connor Mitchell
2. Jacob Clarke
3. Tommy Hackett
Girls
-55K
1. Jaden Harris
2. Hollie Taylor
3. Charlie-May Piert
-60K
1. Jaden Harris
2. Macy Wood
3. Hollie Taylor
-65K
1. Freya Molloy
2. Lauren Parry
ADULTS (18yrs & over)
Men
-65K
1. Lewis Gemmill
2. Daniel Sparham
-70K
1. Connor Mitchell
2. Michael Regan
3. Ameen Khan
-75K
1. Leon Gold
2. Brogan Johnstone
3. Michael Regan
3. Christien Robins
-80K
1. Leon Gold
2. Ste Grimshaw
-85K
1. Stephen Holmes
2. Gareth Beddow
3. Ashley Brown
3. Naveed Zaman
-90K
1. James Anderson
+90K
1. Yusuf Saleh
Ladies
-55K
1. Nicola Gemmill
2. Jaden Harris
3. Emmadee Malin
-65K
1. Freya Molloy
2. Megan O’Brien
3. Gemma Piert
VETERANS
Men (35yrs & over)
Unified
1. Neil Sass
2. Mark Fry
3. Kelvin Lazenby
Men (42yrs & over)
Unified
1. Simon Munday
2. Mark Fry
+85K
1. Darren Bevis
2. Ian Carter
3. Trevor Felix
3. Derell Thomson
Men (48yrs & over)
+85K
1. Martin Baker
KATA / FORMS (Under 18yrs Only)
Novice Section Traditional
9yrs – 12yrs Boys & Girls Mixed
5th Kyu – 4th Kyu
1. Erin Longfield
2. Jack Bradbury
3. Sam Smith
3. Erin Gleadall
KIDS 8yrs & Under
Boys & Girls Mixed
Hard Style
1. Lottie Taylor
2. Billy Dyson
3. Ruby Peacock
KIDS BOYS Under 13yrs
Hard Style
1. Jack Atherton
2. Jaycee Calnun
3. Suleman Kwiokhhar
Soft Style/Chinese
1. Charlie Hewitt
2. Morgan Penniston
3. Logan Penniston
Weapons No Music
1. Jack Atherton
KIDS GIRLS Under 13yrs
Hard Style
1. Caitlin Williamson
2. Bobbi Taylor
3. Lilian Baxter
3. Alivia Sellars
Weapons No Music
1. Harmani Solanki
2. Alivia Sellars
3. Madison Adie
JUNIOR BOYS Under 18yrs
Hard Style
1. Jacob Haynes
2. Les Downs
3. Matthew Collins
3. Saeed Zaadran
Weapons No Music
1. Jacob Haynes
2. Les Downs
Traditional Weapons
1. Jacob Haynes
2. Les Downs
3. Matthew Collins
JUNIOR GIRLS Under 18yrs
Hard Style
1. Georgia Jones
2. Megan Richardson
3. Emma Coughlan
3. Megan O’Brien
Korean
(Unified)
1. Robbie Cowell
2. Adam Haworth
Traditional Weapons
1. Georgia Jones
2. Alicia Hu
Musical Weapons
(Unified)
1. Les Downs
2. Alisha Staff
3. Jack Atherton
Traditional Weapons
(Unified)
1. Jack Dalton
2. Harmani Solanki
3. Madison Adie
Teams – 2 Man/Person
Novice Junior Traditional
1. Isabella Spear & Mikey Thornley
2. Seyed Zadron & Charlotte Tomanova
Junior Traditional
1. Megan Richardson & Bobbi Taylor
SPORTS SWORD
Kids Mixed Openweight Under 6yrs
1. Addison Newton
2. Logan Turnbull
3. Lincoln Clark
Kids Mixed Openweight Under 8yrs
1. Wilfie Pattison
2. Morgan Penniston
Boys Under 16yrs
-35K
1. Charlie Storey
2. James Craigs
3. Logan O’Donnell
-45K
1. Robbie Cowell
2. Alfie Halley
3. Jamie Hardy
-55K
1. Callum Gray
2. Logan Penniston
+55K
1. Les Downs
2. Mathew Shepherd
Girls Under 16yrs
-35K
1. Maisie Dickinson
2. Sydney Morgan
(Unified)
1. Eleanor Gray
2. Paige Spratt
Juniors Boys 16-17yrs
Openweight
1. Nathan Spratt
2. Jacob Clark
Ladies Unified
1. Emmadee Malin
2. Lauren Parry
Mens Openweight
1. Brogan Johnstone
2. Matt Stait
3. Mark Fry
3. Alex Glenton |
The Only
World Body
Totally Dedicated
To Mat Sports!
Where The
Competitor
Always
Comes
First!
|
|