W.K.C. SAMURAI CHALLENGE 2021
RESULTS
POINTS FIGHTING
Novice Boys 8yrs & Under
Openweight
1. Theo Davies
2. Bobby Crossley
Novice Girls 8yrs & Under
Openweight
1. Eloise Potter
2. Maisey Brown
3. Brooke Robinson
Kids 6yrs & Under
Boys & Girls mixed
Openweight
1. Max McIntyre
2. Isla McIntyre
Kids Under 8yrs
Boys Openweight
1. Joshua Whittaker
2. Cody Lock
3. Kevin Endzelis
Kids Boys -13yrs
-30K
1. Lucas Collinge
2. Zachary Hudson
3. Cody Lock
-35K
1. Jake Martin
2. Lucas Collinge
3. Brandon Roberts
-40K
1. Leon Brown
2. Benjamin Stephenson
3. Lewis Schofield
-50K
1. Lewis Dean
2. Jayden Lloyd
3. Samet Yogunals
Kids Girls -13yrs
+50K
1. Lily Rose Van Wyk
2. Georgie Dean
3. Summer Davies
Cadet Boys -16yrs
-50K
1. William Swettenham
2. Alfie Wooton
-55K
1. Harvey Knowles
2. William Swettenham
-60K
1. Adie Lock
2. Jackson Brennan
3. Harvey Knowles
+60K
1. James English
2. Jayden Musgrove
3. Dominik Bularz
-65K
1. Adie Lock
2. Zak Campbell
3. Taylor Lloyd
+65K
1. Brooklyn Musgrove
2. Lincoln Lawyer
3. Mason Roberts
Ladies +18yrs
+60K
1. Danny Smith
2. Elise Sparham
3. Jennifer Folan
Mens Vets +36yrs
+75K
1. Mike Higgins
2. David Barnes
3. Andy Yates
LIGHT CONTACT
Novice Boys 8yrs & Under
Openweight
1. Georgie Donnelly
2. Bobby Crossley
3. Kevin Endzelis
Boys & Girls 6yrs & Under
Openweight
1. Isla McIntyre
2. Junior Bennett
Kids Boys -13yrs
-35K
1. Jack Martin
2. Brandon Roberts
3. Ethan Higgins
-40K
1. Leon Brown
2. Adam Idrees
-50K
1. Cobey Mir
2. Jacob Wylson
3. Alfie Oliver
Kids Girls -13yrs
+50K
1. Sky Bennett
2. Talia Doherty
3. Millie Davis
Cadet Boys -16yrs
-50K
1. Alfie Wooton
2. George Rooney
-60K
1. Harvey Knowles
2. Adie Lock
3. Jackson Brennan
-65K
1. Zac Campbell
2. Isaac Mills
3. Jack Tonge
+65K
1. Brooklyn Musgrove
2. Lincoln Littler
3. James Pepe
Junior Boys -18yrs
-65K
1. Eesa Zalman
+65K
1. James English
2. Atticus Mills
3. Dominik Bularz
+75K
1. Jayden Musgrove
2. James Pepe
Men +18yrs
-65K
1. James English
2. Leon Sae Tan
3. Anthony Holmes
-70K
1. Adam Jones
2. Paul Powell
-75K
1. Michael Walters
2. Steven Buntin
3. Seyed Gulzadran
-80K
1. Jack Morris
2. Jack Thompson
Ladies +18yrs
-60K
1. Sherry Dunn
2. Jennifer Folan
3. Becki Westbrook
Mens Vets +36yrs
+75K
1. Jamie Hudson
2. Andy Yates
3. Mike Higgins
Ladies Vets +35yrs
+60K
1. Andrea Newman
2. Charlie Brennan
LOW KICK
Boys 13yrs & Under
Openweight
1. Damian Bularz
2. Hamza Albahloul
Boys 16-17yrs
Openweight
1. Michael Walters
2. Gabriel Wylson
Girls Openweight
1. Elise Sparham
2. Andreea Alexe
KATA/FORMS
9yrs – 12yrs Boys & Girls Mixed
Hard Style
1. Mustafa Zamen Ali
2. Qasim Matadar
13yrs & Under Boys & Girls Mixed
Softstyle/Chinese
1. Mustafa Zamen Ali
2. Hafzah Zamen Ali
3. Charlotte Tomanova
Special Needs Section
1. Hamzah Zamen Ali
13yrs & Under Boys & Girls Mixed
Creative Weapons
1. Mustafa Zamen Ali
2. Charlotte Tomanova
Under 18yrs BOYS
Hard Style
1. James Pepe
2. Ismaeel Matadar
Under 18yrs GIRLS
Hard Style
1. Charlotte Tomanova
2. Hafzah Zamen Ali
Under 18yrs Boys & Girls Mixed
Traditional Weapons
1. James Pepe
MEN
Hard Style
1. Gareth Thorley
2. Richard Black
Soft Style/Chinese
1. Gareth Thorley
LADIES
Hard Style
1. Emmadee Fox
Traditional Weapons
1. Emmadee Fox
MEN VETS +35yrs
Hard Style
1. Richard Black
Mixed Teams
1. Qasim Matadar & Mustafa Zamen Ali
2. Ismaeel Matadar & Charlotte Tomanova